ОГЛАСИ

Ден од соништата со долната облека на "Lisca"

Живот | Убавина | 24.04.2017 10:20Посети : 2360

Срамежлива насмевка и поглед, пеперутки во стомакот и потоа љубов. Едноставно прекрасна. Потоа прашање и ќе бидеш на седмо небо. Возбуда во текот на подготовката, облекувањето, букетот, чевлите, просторот, музиката...Што е со долната облека?Долната облека на денот на венчавката е речиси исто толку важна колку и свадбениот фустан. Мора да бидат нагласени женствените линии на вистинските места, во неа треба да се чувствуваш пријатно и лесно како да не носиш ништо, бидејќи не сакаш ништо да ти го расипе твојот најсреќен ден. Многу е важен вистинскиот избор на боја, големина и модел.


За ваш комплетен изглед, имаме неколку совети:


Потполно прилегање


Долната облека ќе ја носите цел ден, освен тоа што ќе биде заводлива таа треба да биде и удобна. Бидете внимателни за да го изберете вистинскиот модел и големина. Бидете трпеливи и пробајте различни модели, можеби ќе одговара оној кој нема да го пробате.Избор на боја


Традиционално невестата треба да биде убавица на свадбената прослава, облечена во магична бела долна облека – снежно или млечно бела боја. Сепак, модерните невести често се осмелуваат да носат и некои посмели бои и дезени. За модерен избор на свадбена долна облека препорачуваме изборот на боја да биде во кожа боја или слична нијанса која би била како втора кожа и ќе биде незабележлива под свдбениот фустан.


Покрај бојата обрнете внимание на моделот и искористете ги различните кроеви за истакнување на вашите атрибути. Со балконет модел на градникот или WOW push up градникот ќе ги истакнете вашите гради, а со push up гаќичките ќе го истакнете убаво обликуваниот задник.Чипка или минимализам


Зависно од тоа каква е венчаницата, одберете ј аи долната облека.
Ако вашата венчаница е тенка и мазна ќе мора да се одлучите за мазен градник со безшавни корпи, со што долната облека дискретно ќе биде сокриена под фустанот и ќе се погрижи за удобност и поддршка. Исто така тука е и моделот на градник со менливи прерамки. Ако обожувате чипка и вез можете гордо да ги носите и на денот на венчавката.Невести не заборавајте дека за денот кој го чекавте заслужувате нешто посебно и чудесно, нешто што секогаш ќе остане во вашите спомени.


www.lisca.mk


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833