ОГЛАСИ

Јана Бурческа запросена пред милионски аудиториум на Евровизија

Занимливости | Свет | 11.05.2017 22:59Посети : 4881

Mакедонската претставничка Јана Бурческа, која вечерва имаше одличен настап на втората полуфинална вечер на Евровизија, беше запросена од своето момче Александар во бекстејџот пред милионски аудиториум. Изненадената Јана рече ДА на своето момче. Претходно медиумите објавија дека таа настапува бремена на Евровизија.Јана Бурческа запросена пред милионски аудиториум на Евровизија


OhridNews


 

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали во екот на сезоната во Охрид треба да се одржуваат настани на отворено кои траат до доцна во ноќта?

Да

Не

Треба да постојат исклучоци, според строги правила

Гласај

Да - 479 гласови (34%)

Не - 390 гласови (28%)

Треба да постојат исклучоци, според строги правила - 524 гласови (38%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833