ОГЛАСИ

Малага има милион причини да не му наштети на Реал

Спорт | Свет | 18.05.2017 16:55Посети : 519

Малага стои помеѓу Реал и шампионскиот трофеј во Примера, пехар кој „Кралскиот клуб“ последен пат го освоил пред пет години. Меѓутоа, прашањето кое се наметнува е дали Малага воопшто има мотивација да му наштети на Реал.Малага в недела ќе го пречека Реал, а доколку тимот на Зинедин Зидан ја освои титулата, Малага ќе заработи еден милион евра.


„Виновник“ е Иско, поранешниот играч на овој клуб кој во 2013 година за сума од 27 милиони евра се пресели во Мадрид.


Според договорот, Реал на Малага ѝ исплаќа по еден милион евра за секој трофеј кој Иско го освојува со Реал.


Во пресрет на последното коло Реал има три бода предност во однос на Барселона и само со пораз од Малага може да ја загуби титулата.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали во екот на сезоната во Охрид треба да се одржуваат настани на отворено кои траат до доцна во ноќта?

Да

Не

Треба да постојат исклучоци, според строги правила

Гласај

Да - 1262 гласови (37%)

Не - 848 гласови (25%)

Треба да постојат исклучоци, според строги правила - 1270 гласови (38%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833