ОГЛАСИ

Спал и Верона директно во Серија А, третиот патник преку баражот

Спорт | Свет | 19.05.2017 09:48Посети : 607

Екипите на Спал и Верона со освојување на првите две позиции на табелата во Серија Б обезбедија промоција во најсилната италијанска лига Серија А.Тимот на Спал кој доаѓа од Ферара и е составен исклучиво од италијански фудбалери со триумфот над Бари (2-1) го осигура првото место, додека второто Верона го завери со ремито без голови (0-0) против Чезена.

За третиот билет кој води во Серија А ќе се борат шест екипи по пат на бараж мечеви. Во баражот, Фросинено и Перуџа ќе бидат повластени, односно ќе ги чекаат победниците од дуелите меѓу Беневенто - Специја и Цитадела - Карпи.

Победниците од полуфиналните натпревари ќе се сретнат во финалето и победникот ќе обезбеди пласман во Серија А.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 404 гласови (40%)

Не - 88 гласови (9%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 529 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833