ОГЛАСИ

Се уредуваше градскиот плоштад

Вести | Охрид | 19.05.2017 13:31Посети : 1140

Екипи од јавното претпријатие „Охридски Комуналец”, извршија уредување на градскиот плоштад. Се отстрануваа старите садници кои беа од сортата „Виола” (очиња) кои се заменаа со нови сезонски садници од сортата „Џунџуле”. Поставени се висечки Петунии, а истовремено се  поставија и дополнителни пет клупи за седење.
Се расчистуваше и просторот кон црквата „Св. Спас” во село Лескоец, пристапните патишта како и центарот на селото.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 129 гласови (31%)

Не - 285 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833