ОГЛАСИ

Охрид домаќин на четири КУП финилиња во младинска конкуренција

Спорт | Охрид | 19.05.2017 16:10Посети : 1186

Спортскиот стадион „Атина Бојаџи“ и градот Охрид ќе бидат домаќини на четири финални натпревари во Купот на Македонија во младинската конкуренција.Битки за трофејот од Купот во Охрид ќе водат младинците, кадетите, пионерите и помладите пионери, а мечевите ќе се одиграат во вторник и среда.

Тревникот на охридскиот стадион минатиот месец беше саниран и освежен и максимално е подготвен да ги пречека фудбалските надежи во нашата земја.

Распоред:

Младинци (23 мај/вторник 17ч): Работнички - Академија Пандев

Кадети (23 мај/вторник 10:30ч): Академија Пандев - Работнички

Пионери (24 мај/среда 10:30ч): Вардар - Работнички

Помлади пионери (24 мај/среда 17ч): Металург - Шкендија


Фото: Архива
OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 129 гласови (31%)

Не - 285 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833