ОГЛАСИ

Заблескајте со свoите облини на плажа

Живот | Убавина | 10.06.2017 07:00Посети : 4543

На плажа или покрај базен покажуваме своите облини, а секоја жена е убава со нејзините облини. Доколку се пораскошни, со соодветен костим за капење ќе и пружиме нежност и удобност, а со додатоците ќе и го дополниме летниот изглед. Раскошот на облините ќе ги опфатат едноделните и дводелните костими за капење Lisca, кои со избрани кроеви, пошироки соодветни прерамки, прилагодливи корпи и удобни килоти ќе се погрижат за опуштено летно уживање.


Оние со поголеми облини избираат модели кои малку ќе ги стиснат и ќе ја обликуваат нивната линија. Вистина е дека костимите за капење во темни бои се идеални за Вас, но и посилните и свежи бои може да бидат вистински избор. Пробајте и проверете! Едноделниот костим за капење убаво го опфаќа и обликува телото, а високиот ножен изрез оптички ги продолжува нозете. Широките прерамки ќе се погрижат за удобност, додека пенестите корпи ќе се погрижат за убаво деколте.Изберете гаќички кои се пошироки во страничниот дел и не се врежуваат во телото,имаат повисок струк или се со преклоп кој може да ја регулира висината – така што малку ќе го прикриете стомакот. Додатоците како што е долгиот елек,кошулите, шалварите или туниката, вашата прошетка покрај плажа ќе ја направат посамоуверена и модно складна.Заблескајте со свoите облини на плажа


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833