ОГЛАСИ

Фото: Одличен перформанс и концерт на Coldplay во Виена

Занимливости | Свет | 12.06.2017 11:19Посети : 937

Бритинската поп/рок група Coldplay одржа одличен концерт на Ернст Хапел стадионот во Виена пред 65 000 публика. Една од најатрактивните и најслушаните групи во моментов предводена од Крис Мартин ја крена на нозе австриската престолнина и приреди одличен концерт за паметење. На турнејата низ светот Coldplay изведува музика од популарниот албумот „A Head Full of Dreams“ надополнето со безвременските хитови Clocks, Magic и Viva la Vida. Одличната изведба на Coldplay беше збогатена со богат огномет во текот на целиот концерт и беспрекорната организација. 

Одличен перформанс и концерт на Coldplay во Виена.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833