ОГЛАСИ

17 години „Cuba Libre“

Занимливости | Охрид | 14.06.2017 09:23Посети : 2330

"Cuba Libre", еден од најпрепознатливите угостителски брендови во Охрид, одбележува 17 години постоење.


 


Успешната приказна "Cuba Libre" ја започна како мал ноќен клуб во стариот дел на Охрид во 2000 година. Во 2008 година со работа започна плажата "Cuba Libre" oд кога е и омилено место за излегување на охриѓани и туристите.


Во пресрет на 17-от роденден плажата со најубавиот поглед на Охрид е разубавена и подготвена за најдобрите забави ова лето на ривиерата.


Дел од успешниот угостителски бренд "Cuba Libre" се и ноќниот клуб "Havana" во центарот на Охрид и ресторанот во Свети Наум.


Роденденот "Cuba Libre" вечерва ќе го одбележи со настап на извонредниот кубански бенд "Cubalcanica".


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833