ОГЛАСИ

Викендов голем мултимедијален хепенинг во Струга

Занимливости | Охрид | 15.06.2017 10:24Посети : 921

Во рамки на проектот "СТРУГА КРЕАТИВЕН ГРАД" подржан од Европската унија, ФООМ и Центарот за развој на локална демократија на 24 Јуни, сабота, во Струга ќе се одржи мултимедијален хепенинг на кој ќе биде отворен уличен мурал во центарот на градот.По кејот на реката Дрим присутните ќе имаат можност да уживаат во звуците на локалните музичари кои ќе се претстават со свои музички перформанси, а ќе биде организирана и голема забава на која ќе гостува Марко Настиќ со целовечерен Дј сет. Како домашна подршка вечерта ке ја загреат Мирко Попов и Дј Боби.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833