ОГЛАСИ

Врвна услуга, насмеани лица-уживајте во прекрасното зајдисонце на новоотворената плажа „Despacito“

Занимливости | Охрид | 15.06.2017 12:17Посети : 21557

Започна со работа новоотворената плажа „Despacito“, во населбата Св.Стефан, на која ќе се одморите и релаксирате уживајќи во прекрасниот поглед, езерската шир, убавата музика и врвна услуга.


„Despacito“ нуди голем избор на безалкохолни и алкохолни пијалоци, како и бројни коктели со кои можете да се освежите од високите температури.
Ќе ве дочекаат секогаш позитивните и насмеани менаџерки Кети Ангелоска и Милена Савеска, кои заедно со својот тим на вработени ќе се погрижат вашиот престој да биде вистинско уживање на охридското крајбрежје.

Тимот на „Despacito“ ветува многу забава и незаборавни моменти во текот на целата летна сезона.
Бидете и вие дел од оваа прекрасна летна приказна. Посетете ја плажата „Despacito“, испите го својот омилен пијалок и имајте единствени мигови со прекрасното зајдисонце.


OhridNews 


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833