ОГЛАСИ

Ново видео на охридскиот хардкор метал бенд Hardfaced

Занимливости | Охрид | 16.06.2017 12:50Посети : 9191

Antagonist of the Truth е последното видео од Охридскиот хардкор метал бенд Hardfaced од нивниот трет албум Dying Lake изваден под етикетата на Diehard Records. Видеото е во целосна изработка на Александар Цветаноски. 


Hardfaced постојат од 2004 година и зад себе имаат три студиски албуми: "More Than Hate" - 2007 , "Show Them What They Fear" - 2011 и "Dying Lake" - 2014 година. Во неколкуте Балкански и Европски турнеи, досега настапувале со бендови како Biohazard, Unearth, 7 Seconds, Parkway Driwe, Born From Pain, Last Hope и многу други. Моментално работат на четвртиот албум.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833