ОГЛАСИ

Во сабота летна шема на „Импровокација“

Вести | Охрид | 22.06.2017 12:07Посети : 1035

Тетарска импровизација „ИМПРОВОКАЦИЈА“ (летна шема), оваа сабота, 24-ти јуни, со почеток од 21 часот. Импровокатори: Стрезо Стаматовски, Никола Тодороски, Филип Кипровски. Домаќин/хост - Филип Ангеличин Жура.После успешниот поход на север (Германија) ИМПРОВОКАТОРИТЕ се враќаат дома, на југ, со специјална ЛЕТНА ШЕМА! Многу ЗАБАВА! Многу СМЕЕЊЕ! Многу ИМПРОВИЗАЦИЈА!


Карти во музичка продавница Зизи Топ, претпродажба: 150 денари, на ден на изведба: 200 денари. Број за резервации на карти : 075 283 066.


Шоуто не е за помлади од 16 години!


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833