ОГЛАСИ

Уште 600 солитери во Англија имаат запалива фасада

Вести | Свет | 22.06.2017 16:28Посети : 568

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека уште 600 згради во Англија имаат слична високо запалива надворешна фасада како и кулата Гренфел, која целосно изгоре. Во тој пожар загинаа 79 луѓе, а станарите ги критикуваа локалните власти поради начинот и брзината со кои реагираа градските служби, но и поради вградувањето на запалив материјал за време на реновирањето на зградата.Премиерката Меј во парламентот изјави дека резултатите од истрагата за пожарот ќе бидат објавени во наредните 48 часа.


OhridNews
Макфакс

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833