ОГЛАСИ

Рајнхард Прибе ќе говори на школата за природно право во Охрид

Вести | Охрид | 23.06.2017 08:23Посети : 1048

Во куќата на Уранија во Охрид, денеска, продолжува 50-та јубилејна Школа по природно право, на која како предавачи учествуваат еминентни предавачи од земјава и странство.


Пред учесниците на школата, предавање денес ќе одржи искусниот дипломат од кариера Рајнхард Прибе, а меѓу предавачите е најавена и специјалната јавна обвинутелка Катица Јанева.Теми на школата се „Демократијата и владеењето на правото“; „Устав, владеење на право и човекови слободи и права“; „Демократија и политички партии“ и „Независно судство“.


Школата за природно право во Охрид ја посетуваат 30 магистранти и докторанти по право и политички науки.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833