ОГЛАСИ

Германија: Еден загинат во силно невреме

Вести | Свет | 23.06.2017 09:51Посети : 2391

Најмалку едно лице го загубило животот во силното невреме кое го зафати северниот дел на Германија. Поради невремето прекинат е железничкиот сообраќај помеѓу неколку градови во овој дел на државата, соопшти полицијата. Еден човек на возраст од 50 години загинал кога дрво паднало врз неговиот автомобил во градот Уелцен, јужно од Хамбург. Дрвото тешко повредило и еден велосипедист, кој се движел по истиот пат.Железничките врски помеѓу Хамбург, Берлин, Бремен, Кил и Хановер се прекинати поради силниот дожд и дрвата кои паднале на пругата. Во Хамбург дури се формирал и торнадо и тоа на десетина километри од аеродромот.

Во јужниот дел од градот биле оштетени многу покриви.


OhridNews
Извор: Макфакс

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833