ОГЛАСИ

Поставени контејнери за одлагање на отпад од стакло

Вести | Охрид | 23.06.2017 13:58Посети : 2472

Ј.П. „Охридски Комуналец” во соработка со ДОО „Пакомак”– Скопје постави 15 специјализирани контејнери за одлагање на отпад од стакло во Охрид, со што граѓаните ќе можат стаклото да го издвојуваат од другиот отпад и да го депонираат во тие контејнери. Контејнерите се со капацитет од 1.5 метри кубни и се исклучиво за стакло.
Поставени се на следните локации: паркингот кај центарот за обука на вода, хотел Гарден, кеј Македонија, улица „Македонски просветители“, бензинска пумпа Окта на бул. Туристичка, прес контејнер на улица „Богомилска“, населба Далјан кај маркет Шкор, паркинг кај Тутунска банка, прес контејнер во населбата „Христо Узунов“, Кам маркет на бул. Туристичка, пред музичкото училиште, на пресекот на „Даме Груев“ со „Туристичка“, паркинг кај хотел „Ривиера“, ул. Партизанска и бул. Туристичка кај продавницата „Сам свој мајстор”.


Ohridnews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833