ОГЛАСИ

Експлозија на фрижидер, причина за пожарот во „Гренфел тауер“

Вести | Свет | 23.06.2017 14:16Посети : 671

Лондонската полиција соопшти дека огнот што ја проголта 24-катната зграда во Лондон и однесе 79 животи почнал од замрзнувач и се проширил на фасадата која била направена од материјал што не поминал безбедносни тестови. „Сега имаме доказ од стручни лица дека огнот не е намерно предизвикан“, изјавија од полицијата.Моделот на замрзнувач „Хотпоинт“, според полицијата, не бил повлечен од пазарот и произведувачот врши дополнителни тестирања, пренесе Ројтерс. Полицијата разгледува можност за кривични прекршоци поради големиот број жртви.


OhridNews
Извор: Макфакс

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833