ОГЛАСИ

Ердоган се онесвестил на утринската молитва

Вести | Свет | 25.06.2017 11:19Посети : 1956

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган,  се онесвестил на утринската молитва по повод Рамазан, додека бил во џамија, пренесуваат турските медиуми. На турскиот претседател нагло му се слошило и се онесвестил. Како што пишуваат некои турски медиуми тој имал проблем со притисокот.- Се опоравив брзо, сега сум добро и ќе продолжам со предвидената програма, изјавил Ердоган накусо по несреќата.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833