ОГЛАСИ

Тројно убиство во Сарај

Вести | Македонија | 25.06.2017 12:27Посети : 4609

Три лица се убиени утринава во 10 часот во селата Глумово и Кондово, во скопската општина Сарај. Од МВР соопштија дека едно лице е убиено во Глумово, додека две лица се убиени на влезот во село Кондово. При обидот да биде приведен во Глумово, напаѓачот се самоубил.Според првичните информации,  Ш.С., жител на Глумово си ги убил братот и двајцата внуци.


Увидот сè уште трае.


OhridNews


Макфакс

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833