ОГЛАСИ

Жител на Долна Белица нападнал и повредил возач на комбе

Вести | Охрид | 25.06.2017 13:05Посети : 2169

Струшката Полициска станица поднесе кривична пријава против 29-годишо лице од село Долна Белица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудије при тепачка или караница“.  На 20ти јуни, во 14.15 часот на автобуска постојка на улицата „15 корпус“ во Струга пријавениот се доближил до патничко комбе кое сообраќало на редовната линија Лабуништа –Струга, од кое во тој момент се симнувале патници и со тупаница во пределот на главата го удрил 34-годишниот возач на комбето, нанесувајќи му телесна повреда.


Веднаш потоа, од продавница во непосредна близина на постојката, пријавениот одзел кујнски нож по што повторно се упатил кон патничкото комбе. Притоа, лицето забележало полициски службеник кој се движел кон комбето и го фрлил ножот зад себе. Веднаш бил приведен, ножот подигнат и одземен, а повредениот бил пренесен во општата болница во Струга.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833