ОГЛАСИ

Бакрачески: Рамазан Бајрам да ја зајакне верата и солидарноста меѓу луѓето

Вести | Охрид | 25.06.2017 14:52Посети : 1806

Градоначалникот Никола Бакрачекси, до граѓаните од исламска вероисповед, упати искрени честитки по повод големиот празник Рамазан Бајрам.- Искрено ви посакувам овој Рамазан Бајрам да ја зајакне верата и солидарноста меѓу луѓето, покажувајќи го  патот кон вистината и праведноста. Само со триумфот на љубовта над омразата, можеме заеднички, со нашите сограѓани  од сите вери и определби, да градиме посветла иднина. Нека и овој Бајрам не потсети на добрите дела кои треба да ги правиме кон себе, кон своето семејство и пошироката заедница- стои во честитката на градоначалникот Никола Бакрачески.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833