ОГЛАСИ

Давеник се бори за живот

Вести | Охрид | 25.06.2017 21:45Посети : 6932

Инцидентот се случил попладнево околу 13.30 часот во Пештани. Давеникот, инаку жител на Скопје на околу 37 години, од водите на Охридското Езеро го извадил жител на Пештани. Веднаш бил реанимиран по што со возило на брза помош бил пренесен во општата болница во Охрид каде е хоспитализиран и се бори за живот.Од СВР Охрид повеќе информации за случајот најави за утре.


OhridNews 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1395 гласови (88%)

Не - 188 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833