ОГЛАСИ

Утрово измерени 23 степени во Охрид, расте температурата на Езерото

Вести | Охрид | 26.06.2017 11:41Посети : 3490

Утрово во 6 часот во Охрид измерена е температура од 23,2 степени Целзиусови. Единствено потопло било во во Струмица (23,6) , Д.Капија (25) и Гевгелија (26). Во пораст е и температурата на водата во Охридското Езеро. Според утринските мерења таа изнесyва 21,5 степени.До крајот на денот ќе преовладува сончево и многу топло време. Попладне на повеќе места ќе има услови за појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, не е исклучено локално овие процеси да бидат и поинтензивни. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура во Охрид ќе достигне до 30 степени Целзиусови


Периодот на многу топло време, со максимални температури насекаде над 30, а вдолж Повардарието и над 35 степени, ќе продолжи до крајот на месецот. До вторник во попладневните часови ќе има услови за појава на нестабилност на места со пороен дожд и грмежи, а не е исклучено локално овие процеси да бидат и поинтензивни, особено утре. Од среда времето ќе биде сончево и понатаму многу топло, информира УХМР Македонија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833