ОГЛАСИ

Обновено: Земјотрес со јачина од 3.7 степени попладнево повторно ги вознемири охриѓани

Вести | Охрид | 26.06.2017 14:03Посети : 5360

Според податоците на Европско- медитеранскиот сеизмолошки центар, во 13.46 часот, регистриран е земјотрес со јачина од 3.7 степени со епицентар на 5 километри северо западно од Ресен. Епицентарот на земјотресот, кој се почувствува во Охрид бил на длабочина од 10 километри.Во текот на минатата ноќ беа регистрирани уште неколку земјотреси во близина на Охрид и Косел.


Во 1 часот и две минути, регистриран е земјотрес со јачина од 3.3 степени со епицентар на 8 километри оддалеченост од Охрид. Во 02:48 часот е земјотрес со јачина од 2.4 степени на 10 километри од Косел со епицентар на длабочина од 2 километри, а во 03:15 часот потрес со јачина од 2.7 степени.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1393 гласови (88%)

Не - 188 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833