ОГЛАСИ

Во кафе „Галерија“ ќе се собираат донации за Роки од Охрид да лета во Германија

Вести | Охрид | 27.06.2017 07:00Посети : 5962

Во кафе бар Галерија во Охрид, во среда, 28-ми јуни, ќе се одржи донаторски настан за собирање средства за транспорт на бездомното куче Роки кое ќе биде згрижено во Германија.Со секој нарачан пијалак од 10 часот наутро па се до 23 часот, посетителите во кафе бар Галерија ќе донираат средства за оваа цел. Исто така ќе има и штанд на кој ќе се продаваат уметнички творби, исто така во донаторски цели.


Организаторите на настанот најавуваат и други изненадувања за посетителите.


OhridNews


 


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833