ОГЛАСИ

Послаб земјотрес регистриран и во текот на ноќта

Вести | Охрид | 27.06.2017 10:28Посети : 4779

Во 1 часот и 52 минути, денес, регистриран е послаб земјотрес со јачина од 2.4 степени со епицентар на оддалеченост од 7 километри од Ресен. Со иста јачина е евидентиран земјотрес и вчера попладне во 18.28 часот.Во низата земјотреси кои деновиве се случија во охридско и во близина на Ресен, со појак интензитет беше вчерашниот во 13.46 кој беше со јачина од 3.7 степени.


OhridNews


Земјотрес со јачина од 3.7 степени попладнево повторно ги вознемири охриѓани 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833