ОГЛАСИ

Во тешка сообраќајна незгода кај Требеништа повредено малолетно лице

Вести | Охрид | 27.06.2017 11:26Посети : 8024

Утрово околу 5.30 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај селото Требеништа се случила тешка сообраќајна незгода во која едно малолетно лице се здобило со тешки телесни повреди.- Повреденото заедно со уште едно лице се наоѓале во возило кое се движело во правец од Кичево кон Охрид. Во еден момент возачот изгубил контрола врз возилото и тоа излетало од патот. Поради сериозноста на повредите, малолетното лице е пренесено на скопските клиники, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.


Очевидци на настанот велат дека возилото било со гостиварски регистарски таблици.


Извршен е увид на местото на кое се случило сообраќајната незгода.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833