ОГЛАСИ

Охридската библиотека го збогати книжевниот фонд

Живот | Книга | 01.07.2017 07:00Посети : 1566

Библиотеката „Григор Прличев“ го збогати книжевниот фонд со десеттина нови наслови:

“Колекционер на очи” – Себастијан Фицек
“Криј се” – Лиса Гарднер
“Никогаш не се знае” – Шеви Стивенс
“Алекс” – Пјер Леметр
“Божиќна мистерија” – Јустејн Гордер
“Терапија” – Себастијан Фицек
“9-ти ноември” – Колин Хувер
“Ракописот на Чанселор” – Роберт Ладлам
Кликнете на сликите за да ги видите поголеми.Охридската библиотека го збогати книжевниот фонд


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1404 гласови (88%)

Не - 194 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833