ОГЛАСИ

United Along the Lake! - панк-рок пикник на брод

Занимливости | Охрид | 01.07.2017 10:18Посети : 1779

Четири бендови, четири музички правци, четиричасовна журка, промоција на албум, диџеј и брод. Вака накратко може да се опише долгонајавуваниот панк-рок пикник, кој идниот викенд ќе се одржи на бродот Александрија во Охрид.


Мрсниот приградски хардкор Трендкил, битолските панкери Кактус, охридските The Author и Комунална Хигена, како и и единствениот Томче Rootboy Selector од Струга, најавуваат одлична панк-рок забава во срцето на езерото. 


„Долгата потрага по локација не одведе до единствената поскапа опција наречена брод Александрија. Затоа решивме покрај промоцијата на нашиот трет EP албум „Avanti Lychnydos“, езерото да ни биде појдовна точка за обединување на силите. Задолжително понесете позитивна енергија. Обединети сме посложни“, велат момците од охридскиот панк-рок состав Комунална Хигена. 


Овој несекојдневен настан, кој на едно место ќе ги обедини вљубениците во панк музиката, е закажан за сабота, 8-ми Јули, со поаѓање од градското пристаниште во 18:30.


Картите во строго ограничен број по цена од 350 денари можат да се набават во Мјузик Шоп ЗЗ Топ во Охрид, однсно во Артикултура во Битола.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833