ОГЛАСИ

Забава со Никола Тони во хотел „Филип“

Занимливости | Охрид | 04.07.2017 21:31Посети : 2040

Познатиот диџеј и перкусиунист Никола Тони, на 5-ти јули, среда, настапува на терасата на хотелот „Филип“.


Забавата започнува во 14 часот.


Влезот е слободен.Никола Тони е познат македонски тапанар, музички селектор, Ди Џеј и уметник. Роден во Охрид град кој потекнува со духовност и култура. Со неполни 20 годишна кариера станува член на групата Дамар, каде тропа тапани. Првиот албум го издава со групата Вентолин кој го носи по името на групата. Никола Тони нуди можности на музички развиток, како и достигнување на креативен начин на живот. Од 2001 неговото интересирање се проширува како музички селектор каде е познат под името Prle Оn Way. Работи со најдобрите aндергроунд кругови низ цела Македонија. Никола Тони почнува се повеќе да се интересира и до 2005 година каде го усовршува својот звук кон xаус музиката која почнува да ја пушта по македонските клубови , со што покасно ги вметнyва и своите тапани каде на публиката им го пружи својот Live Performance, по што станува познат околу своeто опкружување. Во 2012 заедно со шпанскиот продуцент Dany Cohiba ја снима песната Lose Control а ја издава издавачката куќа Carlo Cavalli Music Group, има соработа и со многу други издавачки куќи како Lotus Flowers Publishing,Urban Vibes Records,Matt Music,Rack Records Music, Digital Room Records,Bembe Recordings,2Seconds Records. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 214 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833