ОГЛАСИ

На „Охридски трубадури 2017“ ќе настапи позната светска група?

Занимливости | Охрид | 10.07.2017 10:55Посети : 3414

Полека но сигурно се комплетира мозаикот за интернационалниот музички фестивал „Охрид фест –Охридски трубадури 2017“.Во повеќе студија во Македонија се снимаат песните за фолк и поп вечерта а исто така во завршна фаза е и проектот за сценографијата, информира организаторот.-Дефинитивно утврдени се и термните на одржувањето на фестивалот – 6,7 и 8 септември и неговата локација –кеј на Охридското езеро, веднаш до хотелот *Нова Ривиера* 


Според авторите и пејачите кои ќе учестуваат на 24 издание на ИНтернационалниот музичкит фестива „Охридски трубадури“ слободно можеме да кажеме дека годинешната манифестација ќе понуди и добра забава и повеќе нови хит песни. Во завршна фаза е комплетирањето на списокот на странските пејачи кои ќе настапат на ИНтернационалната вечер а овие неколку денови треба да биде потврден и настапот на една позната светска група. - велат од фестивалот.

На Фолк вечерта со премиерни песни ќе се претстават Благица Павловска ,Горан Кукиќ,Петар Нечовски, Ленче Кукиќ,Милан Секуловски, групите, Скопски боеми, Соната и други.Во рамките на оваа вечер своја шоу програма ќе имаат членовите на групата Биоритам.


Во програмата на поп вечерта ќе се најдат дваесетина нови композиции кои ќе ги исполнат Ристо Самарџиев, Мики Јовановски Џафер, Влатко Илиевски, Лена, Пепа, Моротов бенд. Денис Димовски и други.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833