ОГЛАСИ

Панк журка за паметење на охридскиот бенд „Комунална хигиена“ на сред езеро

Занимливости | Охрид | 10.07.2017 15:40Посети : 3785

Охридските панкери Комунална Хигена, овој викенд на бродот Александрија успеаа на едно место да ги сплотат сите вљубеници во панк-рок музиката од земјава.Промоцијата на третиот албум насловен како „Avanti Lychnydos“, се чини дека беше доволна причина за обединување на силите. Домашните КХ, The Author и HighVoltage, скопските хард-корци Трендкил, битолските Кактус, односно единствениот Рутбој Селектор од Струга како ударна подршка, на присутните им приредија четиричасовен спектакл во срцето на езерото. 


„Огромна благодарност за сите наши другари, подржувачи и пријатели кои безрезервно ни помогнаа во реализација на идеата. Се надевамедека сите уживаа на ово мини крстарење“, велат момците од КХ. На албумот „Avanti Lychnydos“ се поместени 8 песни, а хард-копиите од утре ќе можат да се набават во Музичката продавница ЗЗ ТОП во Охрид. Инаку, охридските панкери Комунална Хигена постојат 9 години, а зад себе имаат три албуми „Комунална Свест“, „Вино&Ои!“ и најновиот „Аvanti Lychnydos“. За периодот кој претстои најавуваат официјална промоција на видео-записот за песната „Пукот“. 


Фото галерија:Панк журка за паметење на охридскиот бенд „Комунална хигиена“ на сред езеро


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833