ОГЛАСИ

„Шајн“ настапува на плажата “Куба Либре“

Занимливости | Охрид | 16.07.2017 11:15Посети : 1894

По големиот успех на меѓународниот фестивал во Ланжу, Кина, каде му беше врачена награда за одличната изведба, познатиот гитарист Дамјан Пејчиносји со неговиот бенд „Шајн“ вечерва ќе настапи на плажата „Куба Либре“.


Забавата започнува во 22 часот.„Шајн“ ова лето ќе настапуваат во „Куба Либре“ секоја недела, средите се резервирани за „Кубалканика“, а во останатите денови гостите во „Куба Либре“ ќе уживаат во латино забавите со професионални танчери од Куба.


За овие и другите настани од забавата и културата во Охрид редовно информирајте се во рубриката „ШТО, КОГА, КАДЕ“ на најпосетуваниот интернет портал во регионот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 66 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833