ОГЛАСИ

Мурињо: Роналдо во Манчестер !? Тоа е невозможна мисија

Спорт | Свет | 16.07.2017 11:25Посети : 1006

Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо расчити големи дилеми и шпекулации околу евентуалното враќање на Кристијано Роналдо на Олд Трафорд.Во изјава за американските медиуми после мечот со Лос Анџелес Галакси кој англискиот премиерлигаш го доби со 5-2 Мурињо изјавил дека враќањето на Роналдо е невозможна мисија.

Роналдо не го криеше своето незадоволство после завршување на сезоната со „кралевите“ во која ги освоија титулите во Лигата на Шампиони и шпанската Ла Лига.

Португалецот негодуваше на навивачите кои констатно го свиреа најдобриот фудбалер на светот и неговите соиграчи.

Реал Мадрид ги започна подготовките за престојната сезона, а Роналдо на екипата ќе му се приклучи подоцна, бидејќи доби неколку недели плус за одмор од Зинедин Зидан.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833