ОГЛАСИ

ФОТО:Оштетени столпчиња и понатаму расфрлани низ тревните површини

Вести | Охрид | 16.07.2017 11:51Посети : 3076

Оштетени бетонски столпчиња, кои пред неколку години беа поставени за заштита на тревните и пешачки површини од возила, долг период стојат расфрлани на повеќе места во центарот на градот.Освен што се грда слика за минувачите,  претставуваат и опасност за децата кои најчесто играат во зелените површини покрај градскиот кеј.Граѓаните со барање до надлежните да се отстранат расфрлените бетонски столпчиња и санираат местата на кои биле поставени и да се заменат со нови.
Бетонските столпчиња за кратко време по нивното поставување беа оштетени на повеќе места низ градот.


OhridNews  


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 67 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833