ОГЛАСИ

Бисерот на Работнички, Елиф Елмас потпиша за Фенербахче

Спорт | Македонија | 16.07.2017 23:06Посети : 2079

Еден од најталентираните македонски фудбалери, Елиф Елмас ќе го напушти Работнички и кариерата ќе ја продолжи во Фенербахче.Потврда за преселбата на македонскиот репрезентативец дадоа турските медиуми кои веќе и го преставија како ново засилување.

Елмас својот квалитет го потврди во дресот на А селекцијата и во репрезентацијата до 21 година со која настапуваше на Европското првенство во Полска.

Трансферот во Фенербахче е голема шанса за Елмас, бидејќи соблекувалната ќе ја дели со фудбалери од светски калибар како Робин ван Перси и други.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 66 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833