ОГЛАСИ

Резултати на турнирот во мал фудбал „Велгошти 2017“

Спорт | Охрид | 17.07.2017 08:52Посети : 3516

Започна најновото 13-то издание на турнирот во мал фудбал „Велгошти 2017“. Мечевите уште на стартот на турнирот најавија квалитетен фудбал и многу возбудувања.Резултати:

Асп Пак - Викса Пром 2-0 

Слајс - Диба Трејд 3-2

Мешеишта - Фаланга 2-7 

ЛТХ Леарница - Хаак  1-3

Двојки:

20:00ч Ајдиноски Инженеринг - Менувачница Божилак

21:00ч Дејан Војвода - Кадмо

22:00ч Интетик - Мебо 2012

23:00ч Ланџ бар Ноа - Експрес Димакс


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 66 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833