ОГЛАСИ

Милан се впушта во нова трансфер офанзива

Спорт | Свет | 17.07.2017 09:03Посети : 792

Ангажманот на десет фудбалери не ги задоволи апетите на Милан и управата на клубот. „Росонерите“ се впуштаат во трансфер офанзива за фудбалерот на Торино, Андреа Белоти.Милан веќе има и план како да го ангажира Белоти кој на трансфер пазарот вреди од 70 до 80 милиони евра. Клубот од Сан Сиро во Торино ќе ги испрати Палета и Нијанг и ќе доплати 40 милиони евра за ангажман на италијанскиот репрезентативец.

Сепак, Милан (ќе) има сериозна конкуренција, бидејќи во трката за потписот на Белоти се наоѓаат уште Челси и Пари Сент Жермен.

Репрезентативецот на „азурите“ е една од главните трансфер мети на пазарот и сигурно Торино ќе ја избере понудата која ќе биде финансиски најисплатлива.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833