ОГЛАСИ

До крајот на неделава во Охрид и до 34 степени

Вести | Охрид | 17.07.2017 09:21Посети : 2737

По дводневните врнежи од дожд и значително пониски температури, времето во Охрид во наредните денови ќе биде сончево и топло. Повремени врнежи од дожд и грмотевици се очекуваат во четврток.Дневната температура во првите пет дена ќе биде од 24 до 27, а минималната од 11 до 16 степени.


За време на викендот се очекува сончево и стабилно време со темперaтури од 29 до 34 степени.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 214 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833