ОГЛАСИ

Влатко Костов: Се што зацртавме, го исполнивме во Охрид

Спорт | Охрид | 17.07.2017 09:48Посети : 963

Фудбалерите на Ренова ги завршија десетдневните подготовки во Охрид. „Гипсарите“ тренираа во полн погон и по три пати дневно, а одиграа и три контролни мечеви. Победи забележаа против Гостивар (5-2) и Струга Трим Лум (3-1), додека пораз претрпеа од Победа (3-1).- Комплетно сум задоволен од подготовките во Охрид, бидејќи одработивме повеќе од тоа што имавме зацртано. Во Охрид акцент ставивме на тактиката затоа што базичните подготовки ги завршивме уште во Тетово. Ни фалеше уште еден натпревар, но немавме спаринг партнер. Без разлика на дефицитот од еден меч, пак ќе повторам презадоволен сум од ангажманот и желбата на фудбалерите. - рече тренерот на Ренова, Влатко Костов.„Гипсарите“ подготовките ќе ги продолжат во Тетово каде ќе одиграат уште неколку контролни мечеви пред почетокот на новата сезона во Првата лига кој е закажан за средината на месец август.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 66 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833