ОГЛАСИ

Воска со средувањето на „Грашница“ ги започна подготовките за Третата Лига

Спорт | Охрид | 17.07.2017 10:35Посети : 2690

Со уредување на соблекувалните и санирање на оградата околу „Грашница“, Фудбалскиот клуб Воска ги започна подготовките за настапите во Третата македонска фудбалска лига југо-запад.Според условите од Третата лига стадионот мора да биде заграден, а соблекувалните функционални. Поради тоа на „Грашница“ се работи со забрзано темпо пред да помине инспекцијата од Третата лига.
Напоредно екипата полека ги пали моторите и почнува со активностите за што подобра физичка и тактичка подготвеност. Воска пласман во Третата лига обезбеди преку пат на бараж. Прво ја совлада екипата на Ѓагор на пенали, а во финалниот меч славеше со пресврт 3-2 против тимот на Лирија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833