ОГЛАСИ

Фото: Мугуруза блесна на гала вечертва на Вимболдон

Спорт | Свет | 17.07.2017 11:29Посети : 1929

Новата шампионка на најстариот грен слем турнир Вимблдон, Гарбин Мугуруза блескаше во бела тоалета и ги засени сите присутни на гала вечерта која се одржува по завршување на финалните натпревари во машка и женска конкуренција.
23-годишната тенисерка на Вимблдон ја освои втората титула од големите турнир. Сефте од грен слем збиднувањата Мугуруза имаше минатата година на Ролан Гарос совладувајќи ја Серена Вилијамс.
Воздишки за својот елегантен стил украде и Рожер Федерер кој на гала вечерта се појави со својата сопруга Мирка.Швајцарецот ја освои осмата титула на Вимблдон победувајќи го Марин Чилиќ во финалето.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 214 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833