ОГЛАСИ

Диего Коста сам си го промовираше трансферот !?

Спорт | Свет | 17.07.2017 12:40Посети : 641

Напаѓачот на Челзи, Диего Коста, уште еднаш покажа каде сака да ја продолжи својата кариера. Коста, заедно со Немања Матиќ, не отпатуваа со тимот на турнејата по Азија.Бразилецот со шпански пасош јасно кажа дека сака да се врати во тимот чии дрес го носеше во периодот од 2010 до 2014 година. Тој на „Инстаграм“ објави видео во кој е облечен во опремата на Атлетико Мадрид.Атлетико нема ништо против да го врати напаѓачот во Мадрид, но барем засега челниците на клубот не успеале да се договорат со Челзи.

Диего Коста има договор со Челзи до јуни 2019 година, минатата сезона тој постигна 20 голови на 35 натпревари во Премиер лигата.


„Макфакс“
OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 67 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833