ОГЛАСИ

Непознат сторител украл предмети од подрум во вредност од 5000 евра

Вести | Охрид | 17.07.2017 14:29Посети : 3536

Во струшката Полициска станица Струга, на 14-ти јули, од страна на државјанин на Австрија, било пријавено дека во текот на летните месеци од 2016 година до 13-ти јули годинава, на улицата „Партизанска“ во Струга, била обиена подрумска просторија во негова сопственост.Грабежот го извршил непознат сторител со употреба на тврд предмет, кој по влегувањето одзел велосипед, два телефони, мини шпорет и поголема количина разновиден алат и други предмети, во вредност од околу 300.000 денари.


Се преземаат мерки за откривање на сторителот и расчистување на случајот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1157 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833