ОГЛАСИ

Енис Барди и Леванте ја официјализираа соработката

Спорт | Македонија | 17.07.2017 15:30Посети : 989

Еден од најдобрите фудбалери во У21 репрезентација која настапи на Европското првенство во Полска, Енис Барди кариерата ќе ја продолжи во шпанскиот состав Леванте.Фудбалерот и тимот од Валенсија договорија тригодишна соработка, со можност за дополнителни две годони.

Барди имаше понуди Видеотон, Штутгарт и Динамо Загреб, но се одлучи за Леванте и следната сезона ќе биде дел од фудбалскиот крем во Шпанија.

22-годишниот фудбалер во Леванте се преселува од тимот на Ујпешт, а претходно ги бранеше боите на Брондби (Данска) и Преспа Бирлик (Шведска).


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833