ОГЛАСИ

ЛДП: Насочувачот на насилниците низ Законодавниот дом нема никакво морално право да бара помош за охриѓани

Вести | Охрид | 18.07.2017 07:55Посети : 471

Насочувачот на насилниците низ Законодавниот дом нема никакво морално право да бара помош за охриѓани, ниту пак да зборува за нанесени штети врз туризмот, ако се има предвид дека токму тој и неговиот колега со нивното однесување ја спроведоа најлошата препорака за туризмот, а тоа е безбедноста. Ова меѓу другото се вели во реакцијата на ОО ЛДП Охрид на прес конференцијата на пратеникот Љубен Арнаудов одржана вчера.


-„Пратенику” за кој сметаме дека треба да Ти биде одземен имунитетот, мора да знаеш дека природните непогоди не се место за политички популизам. Уште повеќе, мора да знаеш дека во светот многу туристички атракции имаат сериозни природни катастрофи, но најголемата штета на туризмот ја прави (не)безбедносната состојба во земјата. За разлика од Вас, сметаме дека земјотресите се природна непогода за која никој не е виновен. Граѓаните ќе бидат обесштетени, но Вие намалете со употреба на плеоназми (спој од повеќе зборови од кои повеќето се сосема непотребни) и побарајте си соодветна правна заштита. Во медицината истиот израз има многу поинакво значење, на пример зголемен број прсти на екстремитетите. ЛДП повикува на што е можно побрзо покренувања обвиненија и колку што е можно поефикасно спроведување на правото и правдата. - стои во соопштението на ОО ЛДП Охрид.


OhridNews


Охридските пратеници бараат државата да ги субвенционира штетите од земјотресите

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (27%)

0д 4-6 - 91 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833