ОГЛАСИ

Младите дискутираат за известувањето на медиумите

Вести | Македонија | 18.07.2017 08:28Посети : 229

Во периодот од 15 до 20 јули 2017 во Солферино , Струга се одржува младинска размена на тема Медиуми „What they don’t say us“.35 учесници од 5 држави ( Македонија, Латвија, Естонија , Турција и Бугарија) дискутираат и работата на темата извесвувањето на медиумите, информации кои ги пласираат, како тие влијаат врз мислењето на младите, колку младите ги следат истите и им веруваат.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833