ОГЛАСИ

Италијанскиот амбасадор во посета на Охрид

Вести | Охрид | 19.07.2017 09:27Посети : 902

Во посета на Општина Охрид, вчера престојуваше италијанскиот амбасадор, Карло Ромео. Тој оствари средва со градоначалникот Бакрачески кој го запозна високиот гостин со актуелната ситуација со Општина Охрид и активностите на градската власт.Амбасадорот Ромео ја истакнал подготвеноста на Италијанската амбасада да учествува во поддршката на културните манифестации и промоција на Охрид, како и поттикнување на културната соработка помеѓу Македонија и Италија. На средбата Бакрачески ја посочил одличната соработка со италијанскиот град Исео, во заедничкиот проект на градови со езера.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833