ОГЛАСИ

Температурите во пораст

Вести | Охрид | 19.07.2017 09:46Посети : 563

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност и со слаб североисточен ветер. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 20 степени Целзиусови, а индексот на УВ зрачење ќе изнесува 8, информира УХМР.Температурата на воздухот ќе биде во пораст, а викендот се очекува таа насекаде во земјава да искачи на 30-от степен Целзиусово.


OhridNews 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833